PIME festival avab pimedate maja linnarahvale

Laupäeval, 27. augustil kell 11-22 kutsub Põhja-Eesti Pimedate Ühing oma territooriumil (Tondi 8A, Tallinn) toimuvale heategevuslikule kunsti- ja muusikafestivalile PIME (Pimedate Inimeste Maja Esitlus), kus kohtuvad muusika, kunst ja pimedus.

  • Festival toimub koostöös majas tegutsevate ettevõtetega – Blind Sound muusikastuudio ning värvi- ja kunstipood Spekter.
  • Festivali eesmärgiks on Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) maja ja selles toimuvate tegevuste tutvustamine laiemale üldsusele.
  • Tänavune festival kuulub ka ühingu 100. juubeli ürituste sarja.
  • Pileti tulu läheb Põhja-Eesti Pimedate Ühingu tegevuskeskuse toetuseks, kus pakutakse pimedatele ja vaegnägijatele rehabilitatsiooni-, koolitus- ja töövõimalusi.

PIME kavva mahub erinevaid tegevusi nii majas kui hoovis. Toimuvad kontsertid suurel laval, üksiksolistid ja muud tegevused väiksel laval. Kogu päeva vältel ootab külastajaid tänavatoit. Kell 11-20 on avatud pimedate ja vaegnägijate käsitöö laat.

Põnevaid avastusi pakub kogemusrada “Elamused pimeduses”, mis võimaldab nägijatel kogeda mitmeid tegevusi ja takistusi, millega pime inimene igapäevaelus kokku puutub. Raja käigus leiab vastused küsimustele: kuidas pime liigub, kuidas arvutit kasutab, kuidas köögis toimetab, kuidas pime sporti teeb? Rada saab läbida silmaklappidega koos pimegiidiga.

Juubelihõngu lisab üritusele ajalool põhinev Terateatri näitus-lavastus „Aja pimedad pildid“, lavastaja Jaanika Juhanson.

Välilaval toimuvad Blind Sound Stuudio kureeritud kontserdid tuntud Eesti artistide ja bändide poolt.

Kogu festivali vältel toimub värvipood Spekter tänavakunsti jam – esitletakse uut graffiti-väligaleriid.

“Tondi 8A maja Tallinnas on selle ehitamise algusest kuulunud pimedate organisatsioonidele ja olnud nägemispuudega inimestele „teiseks koduks“, hetkel tegutseb majas aktiivne tegevuskeskus,” selgitab PPÜ tegevjuht Helen Künnap toimumiskoha ja sündmuse tausta. ” Me oleme ääretult rõõmsad, et pimedate majast on saamas Tondi piirkonna loomemaja, kus on oma koha leidnud mitmed kunstnikud, muusikud jt. Need on inimesed, kes ei ole siin majas lihtsalt rentnikud, vaid kaasamõtlejad, kes soovivad ka ise panustada maja ja kogukonna heaollu. Põhja-Eesti Pimedate Ühingu missiooniks on toetada nägemispuudega inimesi ühiskonda lõimumisel tagamaks nende võrdväärne toimetulek ning kaasatus. Ühingu üheks eesmärgiks on tõsta ühiskonnas nägemispuudega inimeste suhtes teadlikkuse ja mõistmise taset ning sellest ideest on kantud ka PIME festival. Sündmus toimus esmakordselt 2021 aastal ja loodame, et see jääbki traditsiooniks. Tänavune üritus on ka juubelihõnguline, sest ühing sai 2022 aasta 3. märtsil 100. aastaseks.“

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht