„Põlev mees Peeter Mudist“. Kunstniku sünniaastapäeva näitus ERMis

Peeter Mudist. Maast lahti. 1975.

Alates laupäevast on Eesti Rahva Muuseumi galeriis avatud Peeter Mudisti 80. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Põlev mees Peeter Mudist“. Esinduslik näitus nii maalidest kui skulptuuridest jääb avatuks jaanuari keskpaigani.

Eesti kunsti ühe omanäolisema kunstniku maalid on väga paljudele tuntud, veidi vähem on teada tema kujud, mis ei jää mingil juhul maalidele alla. Kokku on eksponeeritud ligi 60 maali ja paarkümmend skulptuuri. Töid näitusele on valitud peamiselt kahe Eesti suurema kunstimuuseumi ja kahe kõige rohkem Peeter Mudisti maale omava erakogu kollektsioonist. Näituse kuraator Reet Mark: „Väljapandud teosed kujutavad kunstnikule tähtsaid inimesi. Olulise osa näituseelamusele annavad juurde Peeter Mudisti enda kirjutatud tekstid, mida eksponeeritud teoste juurest lugeda saab.“

Peeter Mudist on meie kunsti üks suuremaid legende, kelle loomingut on alati saatnud kunstiarmastajate suur imetlus. Ta kujundas oma erilise maalilaadi välja 1970. aastate alguseks, vaid mõned aastad pärast Eesti Kunstiinstituudi (praegu Eesti Kunstiakadeemia) lõpetamist. See stiil erines märgatavalt kõigest, mida tookord maalikunstis tehti. Mudistil jätkus erinemiseks tugevust ja see tugevus andis talle ka harukordse sisemise vabaduse. Võimalik, et seda mõjutas ka pool elu põetud Parkinsoni tõbi, mistõttu oli tal aega keskenduda vaid kõige olulisemale. Seepärast on meie näituse pealkiri „Põlev mees“.Näituse kuraatoriks on Reet Mark ja näituse kujundas Emma Eensalu.

 Sissepääs galeriisse ERMi A-sissepääsust; näitus on avatud 1. oktoober 2022 kuni 15. jaanuar 2023. ERM on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10–18.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht