Siiri Jüris „keha(stuv) mateeria“

13.02.2021—28.03.2021

Alates 13. veebruarist on Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis avatud Siiri Jürise (s 1992) näitus „keha(stuv) mateeria“.
Viiruse levikuohu tõttu pidulikku näituseavamist ei toimu. Näitus on kõigile avatud alates 13. veebruari hommikust.

Foto Siiri JürisVäljapanek keskendub keha ning füüsilise kontakti kujutamisele. Jürise mitmekihilistel ning pastoossetel maalidel kujutatud kehad jäävad suuresti vahepealsusse mänglema – kohati on need realistlikud ja figuratiivsed, kohati aga abstraktsed ja mittefiguratiivsed ning suunavad vaataja pilku erinevatesse tasanditesse süüvima.
Aastatel 2008–2012 õppis Jüris Tartu Kunstikoolis dekoraator-stilisti erialal. Nii bakalaureuse- (2015) kui ka magistrikraadi (2017) maalikunstis omandas ta Tartu Ülikoolis. Alates 2019. aastast tudeerib Jüris Stockholmi Kuningliku Kunstiinstituudi magistrantuuris.
Siiri Jürise näitus „keha(stuv) mateeria“ kuulub Tartu Kunstimuuseumi näitusesarja „Noor Tartu“, mille eesmärk on pakkuda eneseteostusvõimalust Tartuga seotud noortele kunstnikele. Samas sarjas on varem toimunud Sten Eltermaa näitus „Brüsseli prelüüd: liminaalne tsoon“ (2017), Keiu Maasiku videoinstallatsioon „Kolm venda“ (2018) ja Mirjam Hinni maalide väljapanek „Kõrgepinge“ (2019).
Kuraator: Kristlyn Liier
Graafiline disainer: Katrin Kelpman
Näituse meeskond: Richard Adang, Indrek Grigor, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Jaanika Kuznetsova, Katrin Lõoke, Anti Saar, Kristel Sibul, Peeter Talvistu, Kristo Tamm
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, galerii Art&Tonic

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht