Sirja-Liisa Eelma näitus “Kerge eine” Hop galeriis

Sirja-Liisa Eelma „Kerge eine“ / „Appetizer“
06.01.-24.01.2017
HOP galerii
Tallinn
Hobusepea 2
Neljapäeval, 5. jaanuaril 2017 kell 17.00 avatakse HOP galeriis Sirja-Liisa Eelma isiknäitus „Kerge eine“.
Maalikunstnik Sirja-Liisa Eelma vastvalminud teost võib käsitleda kui konkreetse galeriiruumi kirjeldust. Katse avardada ruumi tähendust on mõjutatud selle funktsioonist ja sealsest keskkonnast ning põhineb vaatlusel tekkinud vabadel assotsiatsioonidel.
„Käesoleva näitusega alustan uut teoste seeriat. Eelkõige on see maalinäitus, kuid kuna teos omab tugevat seost ruumiga, kus see eksponeeritud on, siis ei koosne näitus pelgalt maalist. Kuigi jah, maal on kõige alus ja võti näituse kogemisel. Näitus on sündinud kerguse- ja naudinguvajadusest, maali ülesanne on olla hõrk ja näituse kohustus on olla vähene. Mind intrigeerib mõte olukorrast, mis on ühtaegu askeetlik ja samas külluslik. Vormiliselt jätkan võtet, kus üks korduv ja vaid minimaalselt teisenev motiiv loob kogu maalipinna struktuuri. Maalipinna ruumilisus on tinglik ja ka meelepettena tajutav. Mustrilise pinna loomine on kui köiel kõndimine, kus ühel pool on tähendustühjus ja teisel pool läbitunnetatud struktuuristuudium. Piir kunstiks olemise ja mitteolemise vahel.“ /Sirja-Liisa Eelma/
Sirja-Liisa Eelma (1973) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala 1996. aastal. Alates 1994. aastast on tal olnud viisteist isiknäitust ning ta on osalenud paarikümnel kodu- ja välismaisel grupinäitusel. 2016. aastal tunnustati tema loomingut Konrad Mäe medali ja preemiaga. Sirja-Liisa Eelma kujundikäsitluse, kontseptuaalse mõtte ja maalitehnilise nõudlikkuse koostoimel tasakaalustatud looming keskendub juba aastaid varjatud või vaid aimatavate objektidega seotud ootustele. Kunstniku kohaspetsiifilised ja etteantud ruumiga kohanevad näituseprojektid on suunatud näilise visuaalse tühjuse loomisele, mille keskmes on vahendina maalikunst oma paratamatus materiaalsuses.

HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop
hop@eaa.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht