Sõna sai pildiks noorte käe all

Kuressaare ametikool, Tartu Kunstikool ja Eesti Keele Instituut tegid koostööprojekti Ene Vainiku raamatu “Eesti tunded. Sõnaportreed”
ainetel.

Projekti lähtekohaks oli tõdemus, et kanname ingliskeelsete kirjadega T-särke enamasti mõtlemata, mida sõnad neil tähendavad ja kujutavad, kuigi eesti keel on täis lahedaid piltlikke väljendeid. Õpilased lugesid Ene Vainiku raamatut, kujundasid tundesõnadest piktograafilised portreed, trükkisid T-särgid ja tegid fotoseeria seitsmest tundest:
kadedus, kartus, lõbu, mõnu, uhkus, viha, õnn.
Projekti algataja Merit Karise, Kuressaare ametikooli disainisuuna ja Tartu Kunstikooli õpetaja, peab Ene Vainiku raamatut üheks huvitavamaks eesti keele raamatuks üldse. „See on suurepärane, inspireeriv vahend õppetöös, et lõimida eesti keel erialaainetega nagu piktograafia, fotograafia, vektorgraafika ja reklaam,“ lisas Merit Karise.
„Tulemus on tore ja annab rõõmustamiseks põhjust,“ tõdes Eesti Keele Instituudi direktor Tõnu Tender. „Mul on väga hea meel, et noored on tajunud eesti keele rikkust, nad on soovinud ja suutnud seda teistelegi vaimukalt näidata.“
EKI vanemteadur Ene Vainik ütles, et valminud särgid valmistasid talle aasta alguse puhul meeldiva üllatuse.
„Raamatu autorina olen väga rõõmus ja elevil, et mu tekst on õpilasi inspireerinud looma vaimukaid ja pilkupüüdvaid teoseid. Hea näide sellest, kuidas ühe inimese looming võib inspireerida kedagi teist, millest omakorda võib välja kasvada midagi kolmandat,“ ütles Ene Vainik.
Ene Vainiku raamat „Eesti tunded: sõnaportreed“ ilmus Eesti Keele Sihtasutuse väljaandes 2016. aastal.

Fotoseeria on avaldatud Facebookis Disainimajaka lehel, samuti Eesti Keele Instituudi lehel.
Vaata ka: http://www.eki.ee/~ene/tundesonad/esikaas.html

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht