Suure-Jaani tõmbab peagi festivalilipu vardasse

Reedel, 16. juunil on XX Suure-Jaani muusikafestivali Auftakt: heisatakse festivalilipp ja toimub avakontsert “Isad ja pojad” heliloojate Kappide majamuusemis.
20. muusikafestival pakub traditsiooniliselt elamusi päeval ja ööl. Festivalipäevadesse jagub soolo- ja koorikontserte, instrumentaal- ja vokaalmuusikat, kohtumisi loovisikutega ning kõrva- ja silmailu.

Nädal enne suvist pööripäeva algava muusikasündmuse kodu asub Viljandimaal, Soomaa rahvuspargi serval Suure-Jaanis. Festivali esinejad ja kontserdipaigad üllatavad ka kõige nõudlikumat maitset.

23. juunil kell 3 öösel toimub Hüpassaare rabasaarel traditsiooniline päikesetõusukontsert, kus soo-orkestrit dirigeerib seekord imelapsena tuntuks saanud noor dirigent Inglismaalt – Alexander Prior. Solistideks Ingrid Paul (plokkflööt) Saksamaalt, Arvo Leibur (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello).
Aare Tammesalut võib pidada päikesetõusukontserdi isaks, sest just tema käis välja mõtte rabasaarel kontsert teha – ta oli laval ka esimesel  kontserdil aastal 2003.” Sel aastal ootab kontserdikuulajaid rabasaarel uus Riigimetsa Majandamise Keskuse poolt ehitatud puidust puhkeplats.

17. juunil on Suure-Jaanis üle-eestiline vaimulik laulupäev, mis toob lavale rohkem kui tuhat lauljat-pillimängijat. Peapiiskop Urmas Viilma “Vaimuliku laulupäeva sündmused annavad meile kõigile võimaluse kogeda osadust kaaskristlastega, kellega me muidu võib-olla iial kusagil mujal ei kohtugi. Meil on vaja usukauges ühiskonnas oma usule kindlaks jäämiseks kinnitavat õlatunnet, osadust ning ühiseid laulu- ja palvehetki.”
17. juunil on Suure-Jaanis ka aiakohvikute päev – külastajatele on avatud 8 ühepäevakohvikut Suure-Jaani linnas ja ümbruskonnas. Aiakohvikutes ootavad külalisi nii hõrgutised kui kontserdid ja loengud.

Rahvalikuma poole eest kannab sel aastal hoolt juba neljakümne viieseks saav ansambel Kukerpillid. Oma sõpradega kohtutakse 19. juunil nii kell 13 lõunatunnis kui õhtul kell 20 Tääksi vesiveski vabaõhulaval.

Mõned näited tänavusest programmist:
– Mati Turi ja Martti Raide Kondase maja saalis 18. juunil kell 15
– Kirill Ogorodnikov Energia talu teemajas 18. juunil kell 17
– Eesti Rahvusmeeskoor Suure-Jaani kirikus 18. juunil kell 20
– EMTA ooperistuudio etendus”Dido ja Aeneas” Olustvere lossis 20. juunil kell 22
– Püha Danilovi kloostri meeskoor Moskvast õigeusu kirikus 21. juunil kell 22
– ERSO (dirigent Alexander Prior Inglismaalt) ja Daniel Kogan (viiul, Moskva) Suure-Jaani kooli suures saalis 22. juunil kell 19

Lisaks toimuvad festivali jooksul Mart Saare nimeline lauljate ja Villem Kapi nimeline heliloomingu konkurss ning varem kui Tallinnas esinevad galakontserdil EMTA 2017. aasta  lõpetajad.

Lõunatundides kohtuvad huvilistega teoloog ja rännumees Arne Hiob, saksofonist Lembit Saarsalu, ansambel Kukerpillid, ooperilavastaja ja Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk ning kunstiteadlane ja pikaaegne Eesti Vabariigi kultuuriatašee Saksamaal Harry Liivrand. Eelmiste aastate festivalidest tehtud fotosid saab uudistada Suure-Jaani kiriku rõdul ja Kondase maja II korrusel. Festivali lõpetab traditsiooniline jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Festivalipileteid ja -passe saab osta Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest. Passe on võimalik osta ka Suure-Jaanist: Kondase majast (Ilmatari 9) ja Suure-Jaani vallamajast (Lembitu pst 42).

Ajakava

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht