Suvefestival „7 linna muusika“ kutsub erikavaga Ida-Virumaale

Erki Pärnoja, Vaiko Eplik, Jaan Pehk, Helin-Mari Arder ja Raivo Tafenau on vaid mõni särav näide neist häist eesti muusikuist, kelle kontserdid kõlavad 2.–18. juulini festivali „7 linna muusika“ eriprogrammis Ida-Virumaal.

Igasuvine „7 linna muusika“ on üks väheseid festivale, kellel õnnestus oma kava suures osas säilitada, ehkki oodatud välisesinejad seekord Eestisse ei saabu. Festivali eriprogrammile on oma õla alla pannud paljud Ida-Virumaa omavalitsused ja piirkondlik turismiklaster, maakonna eripalgelisust peeti silmas ka kontserdikohtade valikul: moodne Tulivee salapiirituseveo muuseumis mere kaldal, Kohtla-Järve renoveeritud kultuurikeskus, Tartu Ülikooli Narva kolledž ajaloolisel raeplatsil, Kohtla-Nõmme laululava, maaliline Toila Oru park ja muidugi Jõhvi kontserdimaja.

„Tänavu suvel, mil maailm on ootamatult väiksem ning võimalused reisimiseks ahtad või keerulised, tasub kindlasti rohkem Eestit rohkem avastada ning Ida-Virumaa väärib tähelepanu. Eesti Kontsert annab veel ühe toreda lisapõhjuse siia tulemiseks,“ ütles Jõhvi kontserdimaja juht Piia Tamm.

Festivali „7 linna“ eriprogramm algab neljapäeval, 2. juulil Kohtla-Järvelt Orthodox Singersi ja dirigent Valeri Petrovi kontserdiga „Damaskuse kirikukellad“. Päev hiljem, 3. juulil ootab Raivo Tafenau kvartett muusikasõpru Narva kolledžisse džässiõhtule „Põhjala kontrastid“ ning Vaiko Eplik ja Jaan Pehk samal ajal Purtsesse Tulivee villasse. Järgnevatel päevadel kõlab Ida-Virumaal Norah Jonesi ja Michael Bublé looming Birgit Sarrapi ja Lauri Liivi esituses, toimub väelaulude öökontsert, Stefani ja Ingeri piknikukontsert ning Erki Pärnoja soolokontsert „Leva“, kuuleb filmimuusikapärle, Siim Aimla ja Eleryn Tiidu funki ja Helin-Mari Arderi bossanovat ning Toila Oru pargis näeb isegi öökino. Kokku leiab kavast 11 omanäolist kontserti, paljud neist tasuta. Festivali ajal toimub Jõhvi kinos ka tasuta Euroopa filmide eriprogramm „Loovus“.

„Tuletan kõigile meelde, et juulis kehtivate tervisenõuete tõttu on kohtade arv piiratud nii sise- kui ka välikontsertidel. Soovitan piletid osta eelmüügist ning saabuda tasuta üritustele aegsasti,“ lausus Tamm. „Et kontsertide külastamine oleks ohutu, palume kinni pidada kolmes reeglist: hoiame distantsi, peseme käsi ning jääme haigena koju.“

Festivali eriprogramm toimub koostöös Jõhvi, Toila ja Alutaguse vallavalitsuste, Kohtla-Järve linnavalitsuse, Aseri rahvamaja, TÜ Narva kolledži, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Toila Valge Villa, Tulivee villa, Toila Pargi kohviku, Ida-Viru Kutsehariduskeskuse ja Europe Direct Infokeskusega Jõhvis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht