Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

Rahvusülikooli 100. sünnipäeva puhul peavad Tartu Ülikooli teadlased, õppejõud ja kraadiõppurid 2019. aasta jooksul Eesti koolides sada loengut. Loengusarja eesmärk on pakkuda õpilastele võimalust saada osa Tartu Ülikooli teadus- ja õppetööst.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk ütles, et kõiki Eesti piirkondi hõlmava loengusarja korraldab ülikool esimest korda. Ta tõdes, et kuigi Tartu Ülikooli teaduskool on üldhariduskoolidele loenguid korraldanud ka varem, ei jõua need tavaliselt maakonnakeskustest kaugemale. „Rahvusülikooli juubeliaastal tahame levitada teaduslikku maailmapilti ja tutvustada ülikooli tegemisi laiemalt,“ selgitas Valk ja lisas, et teaduskooliga võib arutada ka seda, kui loengule soovitakse peale kooliõpilaste kutsuda ka teisi kohalikke inimesi.

„Koolide jaoks on see suurepärane võimalus oma õpet rikastada. Õpilastele pakuvad meie loengud kindlasti uusi silmaringi avardavaid teadmisi, sest saadame nende ette oma parimad õppejõud. Usun, et kõik see toob ülikooli õpilastele lähemale ja võib-olla muudab ka mõne noore maailmavaadet või karjäärivalikuid,“ avaldas Valk lootust.

Kevadsemestril on koolidel võimalik valida 20 loengu vahel kõikidest ülikooli valdkondadest, loenguteemade nimekiri täieneb pidevalt. Ettekandeid peavad oma ala tipud, näiteks meediauuringute professor Andra Siibak, tervisedenduse dotsent Kersti Pärna, geoloogia teadur Päärn Paiste, suulise keele teadur Andriela Rääbis ja geoloogia vanemteadur Oive Tinn, samuti mitu silmapaistvat kraadiõppurit. Paljud õppejõud on valmis külastama ükskõik millist Eesti paika või esinema koguni viis-kuus korda, sest nad näevad, et teema pakub huvi ja paneb õpilaste silmad särama.

Tartu Ülikooli teaduskooli teaduse populariseerimise peaspetsialist Marek Järvik kinnitas, et ülikooli loengute vastu tunnevad huvi nii suured linnakoolid kui ka pisikesed maakoolid ja koostöötahe on tugev. „Ühe eredaima näitena nimetaksin Lääne-Virumaal asuvat Vasta Kooli, mille personal on valmis minema meie õppejõule Rakverre vastu, et viia ta kooli, kuhu ühissõidukitega on keeruline jõuda,“ kirjeldas Järvik.

Kevadpoolaasta loenguid saavad koolid tellida juba nüüd rahvusülikooli juubeliaasta veebilehel. Sügispoolaasta loenguid saab tellida alates augustist.

Vaata kõiki rahvusülikooli 100. sünnipäeva sündmusi veebilehelt 100.ut.ee.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht