Tartu Uus Teater kutsub seekord emad priipiletiga teatrisse

DSC06438Kui tavaliselt võib kohata olukorda, kuis lapsed on vanemate kõrval oodatud täitsa muidu teatrisse, kontserdile või näiteks loomaaeda, siis seekord kutsub Tartu Uus Teater lavastust „kokku • kukkumise • hetk“ priipiletiga vaatama just emasid ning vanaemasid.
Aprillis esietendus Tartu Uues Teatris noore näitlejanna Jaanika Arumi esimene soololavastus, mis on pühendatud emadele. Tegemist on pooldokumentaalse lavastusega „kokku • kukkumise • hetk“, mille sisuks on näitlejanna intervjuud erinevate naistega, täpsemalt emadega. Jaanika on intervjueerinud ühteteist naist Eesti väikelinnadest ja pannud neist lugudest kokku lavastuse «kokku • kukkumise • hetk».
Lavastuse meeskonnas on veel lavastaja Loore Martma, koreograaf Krista Köster, kunstnik Jo Nurm, dramaturg Tõnis Parksepp ning laval toetavad Jaanikat elava muusikaga Rando Kruus ja Oliver Vare bändist Odd Hugo.
Lavastus, mis on ainest saanud päriselulisusest, otsib naiste lugudest eelkõige ausust ning helgust. Trupp selgitab lavastuse mängulist pealkirja lahti järgmiselt: „Enamasti tähendab kukkumine allapoole langemist ja normaalasendi kaotust. Harva teadvustatakse, et see on järsk seisundimuutus või hoogne algus. Kukkumisega ei kaasne alati valu, vaid ka jõud, mis paneb püsti tõusma, trotsima ebakindlust ja leidma uusi lahendusi.“
Emadepäeval, 10. mail ning sellele järgneval esmaspäeval 11. mail, on Jaanika soolo viimased etenduskorrad sel kevadhooajal. Tartu Uus Teater soovib meeles pidada kõiki emasid ning soetades pileti Piletilevist kasutades sooduskoodi „minu ema“, on võimalus osta kaks piletit ühe hinnaga ja tuua oma ema emadepäeva kingituseks teatrisse.
Eva Kübar / Postimees: “Üks lugu, viimane, on talle isiklikult väga oluline ning siin on tunda seda, et lavastaja on millelegi väga olemuslikule pihta saanud. Naiseks olemise väele; ilule, mis jääb ripsmetuššide ja juuksevärvide alla.
Ehk siis nagu kõlab ka viimane lause lavalt: «Sa tulid ja sul oli kilekotis sai, piim, makaronid ja üks pakk kalapulki. Ja sa olid nii ilus.»
Kõlab nagu leppimine. Iseenda, naiseks olemise, ema ja maailmaga. Ilus.”

kokku • kukkumise • hetk
Laval:  JAANIKA ARUM
Muusikutena laval: RANDO KRUUS ja OLIVER VARE
Lavastusmeeskond:
TÕNIS PARKSEPP
LOORE MARTMA
TAAVI TOOM
JO NURM
EPP PEEDUMÄE
KRISTA KÖSTER
KARL GRIIN
MATTI ADOMA
MARGIT LEPLA
Esietendus 12. aprill 2015 Tartu Uues Teatris.
Järgmised etendused Tartus: 10/11 mai 19:00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht