Teemapäev “Keelekorralduse äärmised võimalused” 19.02.2021

Emakeele Selts ja ajakiri Akadeemia korraldavad reedel, 19. veebruaril kl 10.00–17.40 veebi kaudu teemapäeva “Keelekorralduse äärmised võimalused”.

Üritus jätkab 22.01.2021 Eesti Keele Instituudi ja Eesti Keeletoimetajate Liidu ühisseminaril alustatud diskussiooni eesti keelekorralduse teemal, mis omakorda jätkub 12.03.2021 Eesti Keele Instituudi arutelupäevaga „Eesti keel normi ja vabaduse vahel“.

Sõna saavad eri valdkondade esindajad: keelekorraldajad, õpetajad, õpetajaks õppivad üliõpilased, keeletehnoloogid, keeleuurijad, keeletoimetajad, kirjastajad, õigusteadlased jt.

Uurime, mis on valdkonniti keelekorralduses probleemiks, kuidas saaksime üheskoos demokraatlikumasse keelekorraldusse panustada ja kuhu peaks meie ühine keelekorraldus meid viima.

„Kas keel kui loomulik iseorganiseeruv nähtus üldse vajab korraldamist? Või äkki kuulub ka mõistlik sihipärane korraldamine – nii palju kui surmvajalik ja nii vähe kui võimalik – iseorganiseerumise juurde? Mõtiskleks selle üle,“ ütleb teemapäeva idee algataja Paul-Eerik Rummo.

Kahes plokis („Keel ja selle korraldamine“ ning „Keelekorraldus ja selle rakendamine“) peetavatele ettekannetele järgneb paneeliarutelu, mida juhivad vastavalt Joonas Hellerma (ERR) ja Piret Kriivan (ERR).

Üritus kantakse üle Emakeele Seltsi kodulehel https://www.emakeeleselts.ee/teated/teemapaev-keelekorralduse-aarmised-voimalused-19-02-2021/ja see jääb järelvaadatavaks.

Youtube’i otseülekande link: https://youtu.be/GDmYPjhZVTA

Korraldusmeeskond: Paul-Eerik Rummo, Toomas Kiho, Helle Metslang, Killu Mei

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht