Tiina Tammetalu maalinäitus “Maid ja maailmu” Estonia kontserdisaalis

Alates jaanuarist on Estonia kontserdisaali jalutuskoridoris välja pandud uus näitus. Tiina Tammetalu maalinäituse “Maid ja maailmu” põhirõhk on akvarellil kui eriti musikaalsel tehnikal.

Tammetalu akvarellilooming liigitub kaasaegse akvarelli žanrisse, seda iseloomustab nüüdisaegne kujundikeel ja tänapäevane tunnetus.
Tammetalu eksperimenteerib julgelt, tema töödes on kaasaegne kunstikeel innovaatilises ühenduses klassikalise maalikooli ja traditsioonile  toetuva akvarellitehnikaga.
Põhiosa näitusel esitatud teostest on loodud kunstireisidel, kunsti välisresidentuurides, osa ka Eesti erinevais paigus. Tammetalu sõnutsi inspireerib ja huvitab teda kohavaim (Genius Loci). Igal paigal oma vaim, omad rütmid, oma heli. Et neid erinevaid maailmu ja seisundeid kogeda, kuulata, endasse lasta, peab olema aega ning võimalus olla üksi. Kuna Tammetalu otsib oma töödes paikade kohavaimu, siis ei peegelda ta teostes väliseid, vaatajale juba tuntud turismimaailma motiive, vaid keskendub omaenda intiimselt isiklikule kogemusele, nende eri maailmade poeetilistele peegeldustele siseilmas. Vaid harva ilmub mõne geograafilise paiga vaevu aimatav motiiv.
Mitmed Estonia kontserdisaalis eksponeeritud tööd on osalenud Euroopa Akvarelliühenduste (ECWS) professionaalsetel rahvusvahelistel esindusnäitustel Itaalias, Hispaanias, Norras ning kahel ülemaailmsel akvarellibiennaalil Mehhikos. Lisaks eelmistele tulevad Eesti Kontserdi näitusekomplektis esmaesitlusele ka mitmed värsked uudisteosed. Akvarellidele loovad aktsendi kolm figuratiivset õlimaali kunstniku varasemast loomeperioodist.

Tiina Tammetalu on visuaalkunstnik, Eesti Kunstnike Liidu liige, lõpetanud ERKI maalikunstnikuna. Täiendanud end interdistsiplinaarse kunsti alal EKA-s. Akvarellikooli saanud selliste meistrite nagu Alfred Kongo ja Silvia Jõgeveri juures. Tammetalu on loominguliselt aktiivne näitusekunstnik, teeb loometööd aegajalt ka temaatiliste näituste koostaja rollis ning on maaliõppejõud Eesti Kunstiakadeemias.

näitust aitas korraldada  Kunstnike  Liit.

Tiina Tammetalu maalinäitus “Maid ja maailmu” Eesti Kontserdi (Estonia pst 4, Tallinn) jalutuskoridoris ja rõdugaleriis.  Avatud kontsertite ajal kuni hooaja lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht