Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkestri „Saabumissümfoonia“ kontserttuur alustab Eesti väikestest kohtadest

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Kaupo Kikkas

Tallinna Kammerorkester30

Foto Kaupo Kikkas

Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester lähevad „Saabumissümfoonia“ kontserdiga tuurile, andes panuse kultuurielu taastumisse esmalt Eesti väikestes kohtades. Alates 15. juulist toimuvad kontserdid Toris, Lihulas, Hageris, Kambjas, Otepääl ja Arvo Pärdi Keskuses ning augustis Kuressaares Paides, Rakveres ja Tallinnas.

Kontserdi põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming – Haydni sümfoonia nr 45 ehk “Lahkumissümfoonia” ja Arvo Pärdi neli teost “Peegel peeglis”, “Orient & Occident”, “Mein Weg”, “Trisagion”.

Haydni sümfooniat mängimist alustatakse vastupidiselt traditsioonile viimasest Adagiost. Mängijad ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema.

Eriolukorra ajal pidid muusikud oma kontserdid ära jätma, kuid raadio ja televisioon tõid huvilisteni palju varasemaid salvestusi. Tallinna Kammerorkestri Pariisi kontsert, kus koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga esitati Arvo Pärdi loomingut, oli Mezzo HD kanali eetris üle kümne korra ja kogus hulgaliselt vaatajaid.

Suvine turnee tähistab ühtlasi helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. “Saabumissümfoonia” kontserttuuril teevad kaasa solistid Leho Karin (tšellol) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaveril).

„Saabumissümfoonia“ kontserdid toimuvad:
· 17. juulil kell 19 Tori Kirikus
· 18. juulil kell 12 Lihula Eliisabeti Kirikus
· 18. juulil kell 19 Hageri Lambertuse Kirikus
· 20. juulil kell 19 Kambja Kirikus
· 21. juulil kell 19 Otepää Maarja Kirikus
· 22. juulil kell 19 Arvo Pärdi Keskuses
· 13. augustil kell 19 Paide Kirikus
· 14. augustil kell 19 Kuressaare Laurentiuse Kirikus
· 15. augustil kell 12 Rakvere Kolmainu Kirikus
· 15. augustil kell 19 Tallinna Jaani Kirikus

Kontserdipiletid on saadaval PiIetilevist, kohapeal toimub piletimüük vaid vabade kohtade olemasolul. Saadaval on sooduspiletid õpilastele, pensionäridele ning soodsamalt 2- ja 5-inimese piletid, kus koos võivad istuda ühe leibkonna inimesed ja ei pea järgima 2+2 reeglit.

Eriolukorra järgselt hoolime igaühe tervisest ja järgitakse kõiki 2+2 reegleid ja hügieeninõudeid ning ootame seda ka oma külastajatelt. Kontserdile tulles soovitab korraldaja valida endale istekohad, hoides võõrastega 2-meetrist vahet. Uksed avatakse 30 minutit enne kontserdi algust.

Kontserte korraldab Tallinna Filharmoonia, toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tori vald, Lääneranna vald, Kohila vald, Kambja vald, Otepää vald, Lääne-Harju vald, Saaremaa vald, Paide linn, Rakvere linn, Rakvere vald, Tallinna Kesklinna Valitsus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht