Urmas Viik ja Sohvi Viik Draakoni galeriis

Kolmapäeval, 17. jaanuaril kell 17.00 avavad URMAS VIIK (1961) ja SOHVI VIIK (1991) Draakoni galeriis ühise näituse „Ruve Rääsa ebaharilik juhtum“.

Kunstnikud positsioneerivad end ja oma ülespanekut üsna sirgjooneliselt: „Peenutsemata genereerida kunsti, mis ei analüüsi, kontseptualiseeri ega metatasanda ja mida mõistaksid paljud. Mis oleks enamvähem banaalne. Ruve Rääsa ebaharilik juhtum on lihtne lugu, mille sisu võiks lahti seletada paari lausega. See on graafiline muinasjutt, maagilis-realistlik novell, kus peategelane on Easy Rider ja Mad Max ühes isikus. Kakskümmend viis meetrit koomiksit, seda elustav videoraam ja muidugi tsikkel. Aga Ruve Rääsk on tegelikult olemas ja juhtum, mis end koomiksi ja video abil demonstreerib on peaaegu päris. Olgu selle kinnituseks mootorratas, mille ta näitusele loovutas. Jah, just!“

Urmas Viik on peamiselt tuntud graafiku ja raamatuillustraatorina, lisaks kuulub tema loomingusse ka mitmeid installatiivseid töid. Urmas Viik on lõpetanud Eesti Kunstiülikooli (endine ERKI, nüüdne EKA) aastal 1991. Urmas Viik on pidevalt tugeva tegijana osalenud Eesti kunstielus mõnikümmend aastat. Lisaks isiklikule
loomingulisele tegevusele on ta olnud Tallinna Ülikooli kunstiosakonna professor ja juhtinud pikka aega EKA graafikaosakonda. Urmas Viigi eelmised isiknäitused „Muhu Inglid“ toimusid 2017. aastal Tampere majas Tartus, Kondase keskuses, Viljandis ja Kuressaare raegaleriis. Viimase kümne aasta jooksul on Urmas Viik osalenud üle kolmekümnel illustratsiooninäitustel välisriikides, mh. Itaalias, Israelis, Ameerika Ühendriikides, Lätis, Jaapanis, Prantsusmaal ja mujal. Urmas Viik on oma loomingu eest pälvinud mitmeid tunnustusi, sh. Kristjan Raua nimeline kunsti aastapreemia, Sadolini kunstipreemia, lisaks diplomid erinevatelt illustratsiooni-triennaalidelt. Tema kujundatud ja illustreeritud raamatud on korduvalt auhinnatud 25+5 kaunima raamatu konkursil.

Sohvi Viik on omandanud bakalaureuse kraadi Eesti Kunstiakadeemia (EKA) fotoosakonnas 2014. aastal ja magistrikraadi EKA installatsiooni- ja skulptuuriosakonnas 2016. aastal. Lisaks on ta täiendanud end Bergeni Kunstiakadeemias Norras. Draakoni galeriis esines Sohvi Viik viimati isiknäitusega „Tõeline kujutlus. Kujutletud tõelisus“ aastal 2016. Ta on osalenud mitmetel rühmanäitustel, sh. „Folkpsühhedeelia“ (koos Urmas Viigi ja Anna Viigiga) Tallinna Kunstihoone galeriis 2015. aastal ja „Rituaalid selguse tingimustel“ (kuraator Tarvo Hanno Varres) ISFAG galeriis 2014. aastal.

Näitus jääb avatuks kuni 3. veebruarini 2017.

__________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
gsm: (+372) 55 679 009
(+372) 52 85 324
tel.: (+372) 6 276 777
e-mail: galerii@eaa.ee
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht