Veel 15. märtsini saab esitada taotlusi stipendiumile „Naised teaduses“

Foto Janis Salins

L’Oréali Baltikumi stipendiumiprogrammi Naised teaduses tseremoonia Riias 2018.

Foto Janis Salins

15. märtsini saavad Eesti naisteadlased kandideerida L´Oréal Baltikumi „Naised teaduses“ 6000 euro väärtusega stipendiumitele, mida antakse välja koostöös Eesti Teaduste Akadeemia ja UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoniga. Stipendiumitele saavad Baltikumi naisteadlased kandideerida programmi veebilehel www.forwomeninscience.com.
Sel aastal saavad stipendiumi kaks Eesti naisteadlast, et viia ellu oma uurimistöö loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks esitatakse üks stipendiaat L’Oréali ja UNESCO rahvusvahelisele tõusvate talentide konkursile (International Rising Talent*).
Eesti Teaduste Akadeemia koos partnerakadeemiatega Lätist ja Leedust avaldab tunnustustust kõrge rahvusvahelise renomeega ettevõttele, kes peab oluliseks noorte naisteadlaste toetamist ning kutsuvad üles kõiki noori ja säravaid naisteadlasi kasutama erakordset võimalust anda oma karjäärile kiirendus.
UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon tunnustab samuti programmi, millega toetatakse lisaks noortele väljapaistvatele naisteadlastele ka soolise võrdsuse edendamist teadusmaailmas. Komisjoni sõnul on see innustav näide avaliku ja erasektori koostööst selles vallas.
Eelmise aasta stipendiaat, kahe lapse ema ning füüsikalise farmaatsia valdkonnas töötav dr Karin Kogermann usub, et naistel on teaduses võimalik suurt edu saavutada ning tõdeb, et L´Oréal Baltikumi „Naised teaduses“ stipendiumi saamine on andnud talle kindluse, et see mida ta teeb ja mille poole pürgib, on ühiskonnale oluline.
“Edu saavutamine teaduses nõuab ka palju kaasteadlaste ja koostööpartnerite abi, kellega teaduslike küsimuste ja probleemide üle arutleda ning nendele lahendused leida,” sõnas dr Kogermann.

Ta julgustab ka kõiki noori tudengeid jätkama oma õpinguid ning tegema teadust. „Enda ja oma ideede tõestamine nõuab küll suurt pingutust ja aega, kuid see tunne, et oled lõpuks oma teadustöö abil midagi uut ja olulist avastanud, on seda pingutust väärt,“ lisas dr Kogermann.

L´Oréal – Unesco stipendiumiprogramm „Naised teaduses“

L´Oréal-Unesco stipendiumiprogramm „Naised teaduses“ on Baltikumis ainus naisteadlastele suunatud programm, mis toetab nende professionaalset arengut, aidates neil saavutada uusi eesmärke ning tuua kasu teadusele ja ühiskonnale.

Igas Balti riigis antakse konkursipõhiselt välja üks stipendium kuni 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele oma uurimistöö elluviimiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks antakse Lätis välja kaks ning Eestis ja Leedus üks stipendium kuni 33-aastasele naisdoktorandile oma uurimistöö lõpetamiseks neis valdkondades.

Lisainfo Karin Laar Korporatiivkommunikatsiooni ja meediajuht Baltikumis L’Oreal Poland & Baltic HUB

Karin.LAAR@loreal.com

Vaata videot eelmise aasta konkursist siit: https://www.youtube.com/watch?v=-lqUpKGdo0Y&t=1s
Projekti koduleht: www.forwomeninscience.ee
UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni veebileht: http://www.unesco.ee/
Eesti Teaduste Akadeemia veebileht: www.akadeemia.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht