Vilde muuseumis avatakse näitus hinge ja vaimu olemuslikkusest

Margot Kask

Kolmapäeval 11. jaanuaril kell 17 avatakse Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis viie kunstniku koostöönäitus “Lase mu hingel voolata”.
Näituse pealkiri on laenatud saksa kunstitudengi Beeke Jansseni (s.1994) maaliseerialt Lass meine Seele bäumeln /Lase mu hingel voolata. Beeke õpib praegu Erasmuse vahetusõpilasena Tallinna Ülikoolis ja huvitub sügavalt eesti metsast ning rännu- ja ülemineku kogemustest.
Näituse pealkiri osutab küll millelegi sisemisele, ent kujutised näitavad pigem välist. Välised motiivid moodustavad taimede, lindude, loomade ja inimeste reana tinglikult terviku ja osutavad möödaminnes mõnedele looduse- ja kooslusekäsitlustele nagu eskapism ehk soov teistest eemalduda ja omaette olla, subliimsus ehk soov tervikusse sulanduda, eksootika ehk huvi uue vastu ja ökoloogia ehk iseeneslik ja teadvustamata või ka teadlik ja juhitud tasakaalustamine.
Teised näitusel kaasa löövad kunstnikud on igaüks omal moel suhestunud hinge voolamise teemaatikaga.  “Hing on idee, mis täidab tühimiku väljaspool selgitusi. Lasta sel voolata, tähendab lasta lahti jäikadest selgitustest”, sõnastab oma nägemuse näitusel osalev
Aleksander Erstu. “Hing võib aga voolata ka valuliselt, eneseületust nõudvalt, kõigest hingest, hingematvalt, hingejõuga, hingetult”, lisab Eva Luure.
Hing on justkui sidevahend, nagu hingamine on side maailmaga. See näitus on sidemetest ja sildadest.

Osalevad kunstnikud: Aleksander Erstu, Angela Soop, Beeke Janssen, Eva Luure, Margot Kask

Näitus on Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis 11.1-21.1.2017
Muuseum on avatud K-L 11-17

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht