Whistleri ema, Walt Disney ja Alasti Veenuse ootamatu kohtumine

Delcol_11Alates reedest, 29. maist on St. Lucas Galeriis Tallinnas avatud belgia kunstniku Roland Delcoli näitus „Ootamatud kohtumised“. Delcoli hüperrealistlikus võtmes maalitud kollaažidel kohtuvad sürrealism ja pop-kunst, Botticelli Veenus ja Picasso Minotaurus, Whistleri ema ja Walt Disney, Alasti Naine ja Kaabuga Mees. Nende ootamatud kohtumised ühendavad erinevad ajad ja paigad, tavad ja tabud.

Belgia sürrealist, poeet ja kirjanik Louis Scutenaire on pidanud Delcoli loomingut samaväärseks belgia suure visionääri René Magrittei omaga. Kunstiajaloolane ja kollektsionäär Axel Hinrich Murken on teda nimetanud aga üheks kõige originaalsemaks ja väljapaistvamaks hüperrealismi ja tänapäevase postmodernistliku pluralismi esindajaks. Oma maalidega, millel varjamatus alastuses kujutatud naismodellid on sulandatud kuulsate ajalooliste kultuuritegelaste seltskonda või maailmakunstnike loomingusse, on Delcol pälvinud laiaulatusliku rahvusvahelise tunnustuse.

„On väga armas, et saame jagada eesti publikuga võimalust nautida sellise põneva kunstniku ekstravagantset ja intrigeerivat loomingut,“ kommenteerib kuraator ja galerii kunstiline juht Anne Lillioja. „Kindlasti naudib vaataja nii Delcoli suurepäraseid tehnilisi oskusi kui ka tema loodud maailmade üllatuslikke kooslusi. Osaledes omamoodi mõistatamismängus, saab ta ära arvata Delcoli töödel tsiteeritud maalifragmentide taga peituvaid kuulsaid kunstnikke ja kultuuritegelasi.“

Roland Delcol (1942) on õppinud Brüselli Vabas Ülikoolis ja Saint Gilles Kunstiakadeemias, osalenud natuurist joonistamise klassides, litograafiakursustel ja keraamika meistriklassides. Alates 1969. aastast on ta korraldanud arvukalt isiknäitusi Belgias ja Prantsusmaal, Itaalias ja Iisraelis, Saksamaal ja USA-s ning osalenud rahvusvahelistel grupinäitustel. Delcoli tööd kuuluvad Brüsseli Kuningliku Kaasaegse Kunsti Muuseumi, Brüsseli Ixelles`i Muuseumi, Liege`i Uue ja Kaasaegse Kunsti Muuseumi kogudesse ning paljudesse erakogudesse.
St. Lucas Galerii tegeleb lisaks näituste korraldamisele kunstiteoste ekspertiiside ja visuaalsete uuringutega ning nende konserveerimise ja restaureerimisega. Galerii huviorbiidis on kunst alates vanadest meistritest kuni valikuni kaasaegsetest kunstnikest.
Näitus „Roland Delcol. Ootamatud kohtumised“ jääb St. Lucas Galeriis (Lembitu 8, Tallinn) avatuks kuni 19. juunini igapäevaselt kell 13.00 – 18.00. www.st-lucas.com

St.Lucas Gallery OÜ
Lembitu 8, 10114 Tallinn, Estonia

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht