Hop galeriis avatakse näitus „Epic fail!“

EPIC FAIL!

3D prinditud keraamika

Lauri Kilusk, Elize Hiiop, Mari-Ann Maask, Maria Kim

30.06 – 26.07.2023

 Reedel, 30. juunil kell 19.00 avatakse Hop galeriis näitus „EPIC FAIL!“.

 Avatav näitus koondab endas Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna taustaga kunstnikud, kelle üheks peamiseks väljendusviisiks on saanud savi 3D-printimine. See, üldsusele küllaltki tundmatu temaatika, väärib kindlasti ka laiemat tutvustamist. Digitaalseid vahendeid kasutades loodud vormid vonklevad parameetriliste pulsside rütmis. Tulemuseks on ennenägematu visuaalne keskkond, mis vibreerib 21 sajandi sagedusel.

Neli autorit, kes kasutavad oma loomingus uusi tööriistu, kannavad ka uutmoodi mõtlemist. Paberile visandatud jooned muutuvad üsna kiirelt 3D mudeliteks, seejärel printeri trajektooriks ja lõpuks materiaalseteks objektideks. Inglisekeelne väljend digital crafts võtab selle nähtuse kokku laiemalt, hõlmates kõiki CAD (computer aided design) tüüpi seadmeid ja rohkemgi veel. Saviprint on selle sees olev väike omaette maailm, mis filosoofiliselt asub ühe jalaga tugevalt traditsioonides ja teisega tulevikus. Oma töömeetodi ja lähenemise ettevõetud teemale võtavad kunstnikud kokku järgmiselt:

 Et midagi printida, on vaja kõigepealt see 3D-modelleerida ja siis tehtu failiks salvestada. Faile tuleb palju. Mõned neist on enam-vähem, mõned täiesti mõttetud. Mõni fail aga on absoluutselt eepiline! Selline fail väärib välja printimist. Must savi, punane savi, valge savi, hall savi, valge portselan, roosa portselan, kollane portselan – igal materjalil on oma iseloom, mistõttu ka väljaprindil saab olema oma nägu. Ühest failist võib saada lõputult erinäolisi versioone. See mängulisus ja ettearvamatus ongi meid ikka ja jälle selle teema juurde tagasi toonud.

 Lauri Kilusk on kunstnik-keraamik ja Eesti kunstiakadeemia õppejõud, kelle põhifookuseks on erinevate savimasside uurimine 3D prindi kontekstis. Prindiseadmete arendamise ja kasutamise kõrval õpetab ta  3D-modelleerimist ja parameetrilise disaini tööriistade kasutamist.

Elize Hiiop on lõpetnud Eesti Kunstiakadeemias ehtekunsti eriala, õppinud klaasi ja keraamikat. Oma loomingus liigub vabalt erinevate materjalide ja tehnoloogiate vahel, kuid aukoht on portselanil, mis võlub valevuse ja peenekoelisusega. Viimastel aastatel on osalenud arvukatel näitustel sh ehet ja fotot kaasav isikunäitus “Oleviku piiril” oli eksponeeritud A-Galeriis ja Kondase keskuses. Alates 2017 on fookuses portselani 3D printimise ökonomeerimine orgaaniliste lisandite abil, kus materjalipõhise uurimuse kõrval käsitleb ruumi loomist valguse abil.

Mari-Ann Maask on värskelt omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia keraamika erialal. Oma stuudiopraktikaga ARS keraamikakeskuses alustas ta 2021. Tema peamiseks fookuseks ja kireks on 3D saviprinteriga töötamine, uute tehnoloogiliste lahenduste leidmine ja selles vallas oma käekirja arendamine. Tema tööd ja katsetused on keskendunud erinevate mustrite, rütmide ja tekstuuride loomisele.

Maria Kim omab interdistsiplinaarset tausta rakenduskunstides ja muusikas, hetkel õpib Kim keraamikat Eesti Kunstiakadeemias. Oma loomingus ühendab kunstnik  uusimate keraamikatehnikate uurimise ning interpreteerimise, et peegeldada inimkäe loomulikku võimet taasluua looduslikke vorme. Tema töödele on iseloomulikud voolavad, orgaanilised vormid ja maalähedased värvid, mis on inspireeritud Eesti loodusest ja põhjamaisest vaikusest.

Näitust toetab Eesti Kunstiakadeemia.

Näituseid HOP galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.

 

HOP galerii

Hobusepea 2, 10133 Tallinn

N–T 11.00–18.00

hopgalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht