Angela Maasalu näitus „Õnnelik maja“

Angela Maasalu „Kodus“, õli lõuendil, 2024.

Angela Maasalu

Neljapäeval, 7. märtsil kell 17.00 avatakse Rüki galeriis Angela Maasalu isikunäitus „Õnnelik maja“, mis on suures osas valminud kunstniku kolmenädalase residentuuri jooksul Viljandis.

Näituse keskmes on kunstniku varasem teos “Võta võta kõik!” (2020), millel olev naisfiguuri lõhkine keha sümboliseerib olukordi, kus sõnad ja keel meid alt veavad ning murede ja tunnete väljendamiseks tundub lihtsam end füüsilisel moel arusaadavaks teha – lõhki lõigata, katki teha.

Maasalu on alates 2013. aastast elanud Londonis ning pikem Eestis viibimine seoses residentuuriga tähendas autori jaoks omaenda ja kunagise kodumaa vahelise suhte põhjalikumat lahkamist. Maailmas, mis polariseerub järjest hirmutavama kiirusega, on füüsiline kahevahelolek veelgi kummalisemaks muutunud. Eesti on mitmekihiline – siit leiame nii õnne kui ka vaiba alla pühitud õnnetust; lugusid rahvuslikust uhkusest ja suletusest. Oleme hädas soo jätkumisega, olles samal ajal üks vägivaldsemate paarisuhetega riike Euroopas.

“Õnnelik maja” sisaldab endas lugusid suurest hirmust, kodust ja koduigatsusest. Individuaalsed meelehaigused ja rõõmud saavad selgeks just läbi teiste inimeste. See on Eesti kõverpeegel, aga samas ka päriselt õnnelik peegeldus. See kõneleb meile õnne paljususest ning suurtest ja väikestest hirmudest, mille eest saab õnnelikus majas peidus olla.

Näituse avamise õhtul 07.03. kell 17.30 toimub kunstnikutuur ja -vestlus.

Angela Maasalu (s. 1990) on Londonis elav ja töötav maalikunstnik. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis maali ja kunstiajalugu (BA 2012), Eesti Kunstiakadeemias maali (MA 2015) ning täiendanud end Inglismaal UAL Central Saint Martinsi ülikoolis (2013–2014). Tal on olnud isikunäitusi Eestis, Inglismaal ja Kreekas.

Kunstnik tänab: Lilian Hiob, Marten Esko, Gerda Sülla, Anu Raud, Viljandi Kunstikool, Rüki Residentuur, Rüki Raam Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

 

Näitus jääb avatuks 20. aprillini 2024.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht