Raul Paabo 16. XI 1923 – 27. IX 2023

Lahkunud on arhitekt ja maalikunstnik Raul Paabo. Raul Paabo sündis 26. novembril 1923 Tallinnas. Hariduse omandas ta Westholmi gümnaasiumis (1942). Saksa okupatsiooni ajal gümnaasiumi lõpetanuna soovis Paabo õpinguid jätkata Tallinna tehnikaülikoolis. Ülikooli lubamise tingimuseks oli kuuekuuline tööteenistus Saksa relvajõudude lennuväes, mis sõja kestes pikenes tähtajatuks teenistuseks.

Pärast sõda siirdus Paabo Saksamaal asuvasse DP põgenike ümber­asumislaagrisse. Õppis aastatel 1946–1950 arhitektuuri Braunschweigi tehnikaülikoolis, pärast Saksamaalt emigreerumist Ameerika Ühendriikidesse 1951. aastal jätkas arhitektuuri­õpinguid California ülikoolis Berkeleys, täiendades end ka maalikunsti, skulptuuri ja akvarelli alal.

Paabo töötas arhitektina California ja Washingtoni osariigis, 1970. aastatel alustas aktiivsemat tegevust ka maalikunstnikuna. Pärast aktiivse tegevuse lõpetamist arhitektina 1988. aastal pühendus ta maalikunstile ning töötas kunstigaleriides ja -institutsioonides. Paabo on osalenud näitustel California, Oregoni, Washingtoni ja New Yorgi osariigis ning Vancouveris Kanadas. Ta on pälvinud mitmeid auhindu ning teda on esindanud mitmed California galeriid. Paabo korraldas kunstinäitusi „Lääneranniku Eesti päevade“ raames aastatel 1965, 1975 ja 1985 ning oli kauaaegne Santa Rosa kunstnike gildi juhatuse liige. Raul Paabo oli Eesti Kunstnike Liidu liige alates 2006. aastast.

Sügav kaastunne sõpradele ja lähedastele.

Eesti Kunstnike Liit

Kultuuriministeerium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht